تاریخ انتشار : دوشنبه 3 مرداد 1401 - 16:06
85 بازدید
کد خبر : 199882

دانلود زیرنویس مستند Marx Can Wait 2021 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Marx Can Wait 2021 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Marx Can Wait 2021 مارکو بلوکیو، کارگردان فیلم «مشت‌ها در جیب» مدت‌هاست که عناصر زندگی‌نامه‌ای را در آثارش بافته است و موضوعات شخصی خواهر و برادر، جنون و خودکشی را در صمیمی‌ترین فیلم‌هایش به تصویر می‌کشد. تا به حال بسیار کمتر مشهود این بود که چگونه استاد خود را در پشت داستان

دانلود زیرنویس مستند Marx Can Wait 2021 مارکو بلوکیو، کارگردان فیلم «مشت‌ها در جیب» مدت‌هاست که عناصر زندگی‌نامه‌ای را در آثارش بافته است و موضوعات شخصی خواهر و برادر، جنون و خودکشی را در صمیمی‌ترین فیلم‌هایش به تصویر می‌کشد. تا به حال بسیار کمتر مشهود این بود که چگونه استاد خود را در پشت داستان تخیلی تصعید می‌کرد و از سینما برای پرداختن به چنین عناصری روی پرده استفاده می‌کرد تا از پردازش آنها در سطح آگاهانه کلامی اجتناب کند. با «مارکس می‌تواند صبر کند»، او این الگو را در هم می‌آمیزد و مستندی آشکار و آشکار درباره خانواده‌اش – و به‌ویژه خودش – ارائه می‌کند که بر برادر دوقلویش کامیلو متمرکز است که در سال ۱۹۶۸ خودکشی کرد. فیلم تماشاگر را با غم و اندوهی طولانی به درون خود می کشاند که با احساس گناه واضح و در عین حال ناگفته کارگردان قوی تر شده است.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس مستند Marx Can Wait 2021 - بلو سابتایتل

زیرنویس مستند Marx Can Wait 2021 کاتالیزور، اتحاد مجدد خواهر و برادر بلوکیو در سال ۲۰۱۶ در زادگاه امیلیان، پیاچنزا بود. چه از قبل برنامه ریزی شده باشد یا نه، این رویداد به کارگردان این فرصت را داد تا برادران و خواهرانش را در بحث در مورد دوران کودکی خود، و به طور خاص در مورد کامیلو که در ابتدا به عنوان “فرشته ای” از او یاد می شود، شرکت کند که مالیخولیایی شدید و بدون خطاب او را به دار آویخت. خودش در ۲۹ سالگی. بلوکیوها خانواده ای مستحکم از طبقه متوسط ​​بودند، پدرشان یک وکیل، مادرشان زنی مؤمن بود که ترس از آتش جهنم اکنون مایه خنده است، اما به وضوح تأثیر خود را روی بچه ها گذاشته است.

پائولو، مسن‌ترین آنها، از نظر ذهنی نامتعادل بود، فریادهای مکرر او منبع اضطرابی بود که والدینشان هرگز فکر نمی‌کردند از آن‌ها محافظت کنند (فیلم بلوکیو “یک جهش در تاریکی” محصول ۱۹۸۰ حاوی شخصیتی بر اساس پائولو است). مارکو و کامیلو در اواخر سال ۱۹۳۹ به دنیا آمدند و به برادران و خواهران بزرگتری پیوستند که اکنون دیده می شود که لذیذ کامیلو را در کودکی به یاد می آورند. پسر بزرگ شد تا مورد علاقه پدرشان باشد، اگرچه همانطور که اغلب اتفاق می افتد، این بدان معنا نیست که خواسته های کامیلو برآورده می شود – در واقع، کاملا برعکس. اگرچه او برای یک حرفه فنی مناسب نبود، اما مجبور شد نقشه‌بردار شود، که حرفه‌ای بسیار کاربردی‌تر از فعالیت‌های فکری پیرجورجو و فعالیت‌های سینمایی مارکو به حساب می‌آمد.

زمانی که حرفه پیرجورجیو (بنیان‌گذار مجله چپ‌گرای «Quaderni piacentini») و مارکو شروع به رونق گرفتن کرد، کامیلو بیش‌تر احساس نارسایی می‌کرد، و در حالی که خانواده ناراحتی عمیق او را تشخیص می‌داد، این یک ویژگی به‌جای آسیب‌شناسی تلقی می‌شد. شاید به این دلیل که کامیلو بهترین ظاهر گروه بود، کسی که از شوخی‌های با روحیه لذت می‌برد، اطرافیانش اجازه دادند که سطح پسر طلایی او تاریکی درون را کاهش دهد. از بین کسانی که با او مصاحبه شدند، به نظر می‌رسد که فقط خواهر دوست دخترش، جیووانا کاپرا، از عمق آشفتگی عاطفی کامیلو آگاه بوده است، اظهارات بی‌دریغ و شفاف او که برخی از روشن‌کننده‌ترین تفسیرهای مستند را ارائه می‌دهد.

برادر آلبرتو به بحران هویت کامیلو اشاره می‌کند، اما عجیب است که هیچ‌کس نمی‌داند که چه چیزی ممکن است به همراه داشته باشد، و نه اینکه چه بخشی از این بحران به جز فقدان شغل (که یک هویت نیست) او را به کشتن خود در تعطیلات کریسمس ۱۹۶۸ سوق داده است. بازگویی آن واقعه توسط خانواده‌ای که در آنجا بودند، دلخراش است، همچنین تلاش‌های مارکو برای توضیح دادن به فرزندان بزرگسالش النا و پیر جورجیو چه اتفاقی افتاده است. اغلب اعتقاد بر این است که دوقلوها پیوند خاصی دارند، نوعی درک ناگفته دارند، اما واضح است که این مورد در مورد مارکو و کامیلو صدق نمی کند، و در بزرگسالی آنها در دایره های بسیار متفاوتی حرکت می کردند. در اواخر دهه ۱۹۶۰، کارگردان در حال پردازش شهرت تازه کشف شده خود بود و به تحولات سیاسی آن دوران دست می زد، به طوری که نمی توانست نامه های برادرش را به خاطر بیاورد و به وضوح به افسردگی کامیلو توجهی نکرده بود.

زیرنویس مستند Marx Can Wait 2021 - بلو سابتایتل

زیرنویس Marx Can Wait 2021 همانطور که او همه اینها را برای فرزندانش منطقی می کند، چهره آنها منعکس کننده چیزی است که مخاطبان مطمئناً به عنوان شک و تردید آشفته در توضیح رضایت بخش پدرشان تعبیر می کنند، مشخص می شود که مارکو نمی تواند به صورت شفاهی احساس گناه خود را از نادیده گرفتن رنج روانی دوقلوش بیان کند. به راحتی می توان او را به خاطر این موضوع سرزنش کرد، اما خود مستند راه او برای پرداختن به نارسایی اوست. با گوش دادن به او، بهانه‌های بی‌دریغ می‌شنویم، اما با تماشای آن متوجه می‌شویم که خودکشی کامیلو و خود درگیری مارکو در آن زمان، منبع اصلی احساس گناه در وضعیت روانی او باقی مانده است. این یک اعتراف نیست: او به دنبال تبرئه نیست، بلکه به دنبال درک خود است، اما می‌داند که چنین دانش دست نیافتنی پشیمانی او را برطرف نمی‌کند یا رضایت او را فراهم نمی‌کند.

عنوان فیلم برگرفته از جمله‌ای است که خود کامیلو در پاسخ به جنگ‌های صلیبی چپ کارگردان گفته است. همانطور که جیووانا کاپرا به طرز دردناکی به او یادآوری می کند، مارکو در سال ۱۹۶۸ چنان وسواس زیادی برای کمک به قیام پرولتاریا علیه بی عدالتی داشت که فریاد کمک برادرش را نادیده گرفت. همین درک بود که باعث شد کامیلو بگوید: «مارکس می‌تواند صبر کند»، توبیخ آنقدر تند که بلوکیو از آن در فیلم «چشم‌ها، دهان» در سال ۱۹۸۲ استفاده کرد.

زیرنویس Marx Can Wait 2021 - بلو سابتایتل

برخلاف فیلم‌های «خواهران» و «خواهران هرگز» که امور خانوادگی هم بودند، این فیلم مستندی خالص است که شامل عکس‌های خانوادگی، فیلم‌های خانگی و فیلم‌های تاریخی همراه با صحنه‌هایی از صحبت خواهر و برادر با مارکو و صحبت کردن با یکدیگر است. خاطرات گهگاه، ناگزیر با یکدیگر تناقض دارند، اما هسته غم انگیز وجود روشن و در عین حال پرآشوب کامیلو بدون چالش باقی می ماند، حتی اگر نگرانی هایی که با آن روبرو بود تا حدودی مبهم بماند.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.